iPhone 4S kutu içeriği ve unboxing

Bu günlerde yeni bir iPhone 4S almak istiyorsunuz ve iPhone 4S Kutu içeriğini merak ediyorsunuz. iPhone 4S kutusunda neler var hep beraber inceleyelim.

iPhone 4S kutu büyüklüğü ülkeden ülkeye farklılık gösteriyor. Ancak son zamanlarda kutuların küçüldüğünü gözlemliyoruz.

Aşağıda yer alan aksesuarlar iPhone 4S ile birlikte geliyor. iPhone 4S Kutu içeriğine göz atalım.

Kutu içinde yer alan elemanlardan ilki Uzaktan kumandalı ve mikrofonlu Apple kulaklığı. Bununla iPhone 4S’ inizde yer alan müzikleri ve videoları dinleyebilir ve telefon görüşmeleri yapabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için bakınız: “Uzaktan kumandalı ve mikrofonlu Apple kulaklığı” nasıl kullanılır?

iPhone 4S USB kablosu – Dock bağlayıcısı ile iPhone’u eşzamanlamak ve şarj etmek amacıyla bilgisayarınıza bağlamak için bu kabloyu kullanıyoruz. Kabloyu, isteğe bağlı olarak satın alınabilen dock ile kullanabilir ya da doğrudan iPhone’a takabilirsiniz.

iPhone 4S USB güç adaptörü (şarj aleti) ile az önce bahsettiğimiz iPhone 4S USB kablosu – Dock bağlayıcısını iPhone’a bağlayarak ve daha sonra güç adaptörünü standart bir elektrik prizine takarak iPhone’u şarj edebilirsiniz.

iPhone 4S SIM çıkarma aracı SIM kart tepsisini çıkarmamıza yarıyor. Aslında bu işi ucu sıyrılmış bir ataçla da yapabilirsiniz. Bu araç bazı bölgelerde satılan iPhone kutularında yer almıyor. Sim kart tepsisini çıkararak mikro sim kartımızı iPhone 4S’ e takabiliriz.

iphone-4s-kutu-icerigi[6]

Aşağıda Amerika’dan alınan bir iPhone 4S kutu içeriği gözükmektedir.

iphone-4s-kutu-icerigi1

Görüldüğü üzere USB güç adaptörü priz bağlantısı ülkemizde kullandığımız prizlerle uyumlu değil. Ancak piyasada 3-5 liraya satılan bir fiş çevirici adaptör ile Amerikan tip USB güç adatörünü ülkemizde kullanılan prizlerle uyumlu hale getirebilirsiniz.

iphone-amerikan-fis-cevirici-adaptor

Aşağıdaki fotoğrafta ise İngiltere’den alınan iPhone 4S’in kutu içeriği gösterilmektedir. İngiltere’den alınan iPhone 4S ile birlikte gelen şarj adaptörünü yukarıdaki çevirici ile kullanamazsınız ancak aynı işi gören benzer adaptörler piyasada satılmakta.

iPhone 4S unboxing videosu (ingilizce)

iPhone 4S unboxing videosu (Türkçe)

Yorum yapın