iPhone üretim videosu Foxconn Fabrikası

Apple iPhone üretim sürecini şimdiye kadar son derece gizli tuttu ve bu işte gerçekten çok başarılı bir çizgi izledi. Foxconn fabrikası içinde iPhone montaj hattında çekilen bir video ulaşabileceğimiz videolardan biri ve bu tür videolara son derece nadir rastlıyoruz. Video Apple’ın iPhone üretiminin yapıldığı (%yetmiş üzeri) Foxconn Zhengzhou’da çekilmiş.

IFeng tarafından sağlanan video, Foxconn CEO’su Terry Gou ile bir Çinli gazeteci tarafından çekilmiş. FAbrikanın büyüklüğü hakkında fikir vermek için helikopter gezisi ile başlayan fabrika turu bir hayli uzun sürmüş anlaşılan. 115.000 işçinin çalıştığı 5.6 kilometre kare alan üzerinde kurulmuş.

IPhone 4S çerçeve ve anakart üretimini görebileceğiniz fabrika turu iPhone 4S üretim hattında başlıyor. Anakart hattı 148 metre uzunluğunda ve günde 10.000 adet üretim sağlanıyor. Fabrikanın temizliği ve işçilerin özeni dikkatlerden kaçmıyor.

Videodaki diyaloglar tamamen Çince ve henüz bir çeviri yok. Ancak bu haliyle de iPhone 4S fabrikasını video olarak izlemek çok keyifli.

Yorum yapın