iPhone’da sürekli büyük harf nasıl yazılır?

Bilirsiniz, bilgisayarda sürekli büyük harf ile yazmak için klavyeden Caps Lock’u açarız. Bu bize sürekli büyük harf yazmak için büyük kolaylık sağlar. Bazen iPhone’da da sürekli büyük harf yazmak zorunda kalırız. Özellikle bazı yerlere mesaj gönderirken büyük harf girmemiz gerekir. Böyle bir durumda her harf için shift tuşuna basmak oldukça sıkıcı. İşte bu sıkıcı durumdan kurtulmanın tek yolu büyük harf kilidini aktiflemek.

iPhone’da büyük harf kilidi nasıl açılır?

Ana ekranda yer alan Ayarlar >Genel > Klavye yolunu takip edin.

Karşınıza aşağıdakine benzer bir ekran gelecektir.  “Büyük Harf Kilidi” ni açık duruma getirin.

Burada diğer seçenekler kapalı durumda, siz kendi ayarlarınızı değiştirmeyin yada keyfinize göre ayarlayın. Home düğmesine basarak buradan çıkabilirsiniz.

Büyük harf kilidini etkinleştirdik. Şimdi iPhone’da Caps Lock nasıl açılır bunu görelim. Klavyeyi kullanabileceğimiz bir uygulama açalım. Örneğin Mesajlar. Yeni bir mesaj yazmaya başlamadan önce shift tuşuna ard arda iki kez basalım. Shift tuşu maviye döndü. Bunun anlamı artık Caps Lock açık.

Yazmaya başladığınızda tüm harflerin büyük çıktığını göreceksiniz. Caps Lock’u kapatmak için shift tuşuna bir kez dokunmanız yeterli.

iPhone’da sürekli büyük harf nasıl yazılır?” üzerine bir yorum

Yorum yapın